Léčebné metody

Diagnostické metody

Svěřte nám vaši kůži. 

 • Celotělový screening kožních změn a nádorů
  Díky unikátní technologii naší kliniky je součástí preventivní prohlídky celotělový screening. Umožňuje sledovat kožní změny časosběrem a zavčasu odhalovat možné komplikace. 
  Po nasnímání povrchu těla následuje detailní vyšetření podezřelých kožních útvarů digitálním dermatoskopem. Všechna data jsou zálohována pro další vyšetření, jehož četnost určí ošetřující lékař.
  V případě zjištění podezřelého nálezu je pacientovi poskytnuto následné chirurgické odstranění útvaru, vždy je vzorek vyšetřen patologem mikroskopicky, eventuálně dalšími metodami (imunohistochemie, speciální barvení, genetické vyšetření atd.).

 • Digitální dermatoskopie
  Dermatoskopií zkoumáme na velmi detailní úrovni stav kožních změn, toto vyšetření je nedílnou součástí vyšetření nejen pigmentových, ale také některých dalších kožních nemocí.
  Vyšetření digitálním dermatoskopem je součástí celotělového screeningu.

 • Mikroskopická diagnostika kožních změn
  Pokud byl jakýkoli kožní útvar chirurgicky odstraněn, vždy následuje histologické vyšetření, které určí diagnózu. Výsledek vyšetření je k dispozici během několika dnů, obvykle do týdne. Pomocí mikroskopu se také přímo v ordinaci mohou diagnostikovat některé nemoci kůže a nehtů (nejčastěji infekce).

 • Vyšetření pomocí Woodovy lampy
  Touto metodou lze odlišit jednak hloubku uložení pigmentu v kůži (např. melasma), zviditelnit projevy vitiliga nebo diagnostikovat některé infekční nemoci (povrchové mykózy kůže a kštice). Výsledek vyšetření je okamžitý, lampa vyzařuje část ultrafialového světla (365 nm).

Zařízení

Léčíme nejmodernější technologií. 

 • Léčba kožních změn pomocí cévního laseru VBeam Prima (PDL 595 nm + Ng:YAG 1064 nm)
  Laser VBeam Prima využíváme pro léčbu mnoha kožních obtíží jako jsou růžovka, hemangiom, angiom, bradavice, nezhoubné kožní nádory i jizvy.
  Je jedním z posledních výdobytků inovace v medicínské technologii.
 • Léčba kožních změn pomocí ablačního CO2 laseru
  Ablační CO2 laser je vhodný pro odpařování výrůstků a vyhlazení kůže. Jeho využití velice oblíbené pro krátkou dobu hojení.
 • Laser Gentlelase Pro (755 nm)
  Tento laser se využívá k účinné depilaci nežádoucího ochlupení.
 • Stimulační laser MEDISOL
  Je pomocníkem v hojení různých zánětlivých problémů (opary) a jizev, včetně pooperačních.

Metody

Provádíme kompletní spektrum metod, které léčí kožní obtíže nebo navrací kůži žádoucí vzhled. Veškeré metody provádí zkušení specialisté (dermatologové nebo chirurg) - zakládáme si na medicínských aspektech naší práce. 

 • Chirurgická léčba
  Chirurgické zákroky v místním znecitlivění kůže, jako jsou odstranění znamének (pigmentových névů), nezhoubných kožních nádorů (lipomů, fibromů aj.) a dalších kožních útvarů, včetně karcinomů kůže. Vždy následuje histologické vyšetření, které určí diagnózu.
  Po chirugickém ošetření se doporučuje další léčba jizvy, aby bylo dosaženo optimálního kosmetického výsledku.
  V případě zjištění zhoubného nádoru spolupracujeme s onkologickým týmem a zajistíme následnou léčbu.
   
 • Ošetření cévních útvarů laserem
  Pomocí cévního laseru VBeam Prima (PDL 595 nm + Ng:YAG 1064 nm) lze léčit řadu kožních změn, které jsou dány mj. i postižením kožních cév (růžovka, metličky, varixy, bradavice, jizvy, nezhoubné kožní cévní nádory a cévní vrozené vady – oheň, hemangiomy u dětí, včetně ošetření hemangoimů po celkové léčbě). Ošetření je bezbolestné, neboť se provádí po místním znectilivění (krémem nebo injekcí).
   
 • Odpaření kožních útvarů laserem
  CO2 laser se používá k odstranění kožních nezhoubných nádorů, které se na kůži projevují jako výrůstky a kosmeticky vadí. Lze tak léčit tyto vady bez vzniku následné jizvy. Ošetření je bezbolestné, neboť se provádí po místním znectilivění (krémem nebo injekcí).
   
 • Ošetření jizev
  Jizvy vznikají po chirurgickém ostranění kožních útvarů, po úrazech, popálení atd. K urychlení hojení jizev lze využít neinvazivní stimulační laser MEDISOL, který nastartuje hojení kůže. Ošetření je vhodným doplňkem nejen po chirurgickém ošetření, ale také po léčbě jinými lasery nebo po kosmetickém ošetření. Ošetření je bezbolestné.
   
 • Laserová epilace
  Laserovou epilací účinně odstraňujeme nežádoucí chloupky i s kořínky kdekoli na těle. Ošetření je rychlé, vhodné i pro větší plochy. Pro úplné odstranění se doporučuje zákrok opakovat, počet ošetření závisí na konkrétní ošetřované oblasti.
   
 • Chemický peeling
  Chemickým peelingem léčíme problematickou pleť, akné, projevy stárnutí i jizvy. Jde o neinvazivní způsob omlazení pleti a vyhlazení vrásek, hojně využívaný pro rychlé výsledky a krátkou dobu ošetření.
  Aplikaci provádí ošetřující lékař na základě vyšetření a s ohledem na potřebnou intenzitu. Z kůže se postupně odstraňují poškozené povrchové vrstvy a dochází tak k regeneraci.
   
 • Aplikace výplní
  Kožní výplně jsou metodou odstranění vrásek, vyhlazení pokožky či korekce jizev. Výplň na bázi kyseliny hyaluronové navrací pokožce elasticitu a hydrataci. Výplně slouží také ke korekci rtů, povislých koutků, nosu či pokleslých očních víček. Jde o miniinvazivní zákrok, který s sebou nenese náročnou rekonvalescenci.
   
 • Botulotoxin
  Aplikace botulotoxinu vyhlazuje mimické vrásky, odstraňuje projevy stárnutí. Využívá se ale i k odstranění nadměrného pocení v oblasti podpaží, dlaní či chodidel.