top of page
2023-03-24-Portrety-FINAL-0023.jpg
zavinac.png
instagram_.png

TÝM / Nadezhda Brabcová M.D.

lékařka, vlasová poradna

“Jeden z mých oblíbených citátů je ‚Vyber si práci, kterou budeš milovat a nemusíš pracovat ani den svého života‘.

Neexistují dva stejné případy, proto přistupuji ke každému pacientovi zcela individuálně. Vždy se maximálně snažím navodit atmosféru vzájemné důvěry a porozumění, aby se pacient uvolnil a mohl bez ostychu hovořit o svých potížích. 

Ačkoli nejsou dermatologická onemocnění zpravidla smrtelná, často diskvalifikují pacienty z běžného života, snižují jim sebevědomí a velice negativně ovlivňují jejich psychiku. Mým úkolem je pomoci pacientům vyřešit tento problém. Důraz kladu na komunikaci se svými pacienty, identifikaci problému a podrobné vysvětlení navrhované terapie. 

Dermatologii se věnuji celou svou profesionální kariéru. Nikdy nenastal den, kdy bych svého rozhodnutí litovala.

Uvidíme se v ordinaci.”

Dr. Nadezhda Brabcová absolvovala v r. 2015 Lékařskou fakultu Medicínské univerzity v Sofii, v Bulharsku. Již během studií se rozhodla věnovat se dermatologii a každé léto absolvovala praxe v Německu a stáže na dermatovenerologických klinikách v Sofii.

V roce 2016 nastoupila na oddělení kožních a pohlavních nemocí v Lékařském ústavu ministerstva vnitra v Sofii. Zároveň pracovala v estetické klinice Nirvana, kde se věnovala kožní rejuvenaci, laserové epilaci a přístrojové léčbě celulitidy.

V roce 2017 se přesunula do Prahy, kde pracovala na Dermatovenerologické klinice 2. LF UK a Nemocnice Na Bulovce. Kromě ambulantní, pohotovostní a lůžkové péče se podílela i na výuce českých i zahraničních studentů a vedla trichologickou ambulanci. Mimo to pracovala na dermatovenerologické ambulanci v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM).

Dr. Brabcová se specializuje především na dermatochirurgii a vlasová onemocnění. Každoročně se účastní dermatologických kongresů v Čechách i zahraničí. V roce 2018 se zúčastnila kurzu Hair & Scalp v Itálií a v roce 2019 absolvovala stáž zaměřenou na vlasová onemocnění na Medicínské univerzitě ve Varšavě. V současné době působí ve vlasovém centru Clinical Hair and Health v Praze, kde se věnuje transplantaci vlasů a na Klinice preventivní dermatologie.

Je autorkou a spoluautorkou publikací v mnoha českých i zahraničních časopisech, knihách a učebnicích. Je členkou několika odborných dermatologických společností a aktivně se v oboru nadále vzdělává.

Hovoří plynně česky, bulharsky a anglicky, pasivně se dorozumí německy a rusky.

Je vdaná a má dceru Sarah. Aktivně se věnuje zdravému životnímu stylu, miluje lezení po horách.

bottom of page