top of page

FRAKČNÍ RESURFACING

Čas se na naší pleti a pokožce neúprosně zračí nejen vráskami a povadlou pletí, ale také popadlými konturami, nerovnoměrnými pigmentacemi či ztrátou jasu. Stejně tak různá kožní onemocnění, jako je například akné, nebo zevní faktory mohou na naší pokožce zanechat různě rozsáhlé jizvičky, výrůstky, rozšířené póry či ložisková zarudnutí.


K řešení těchto potíží a jejich výrazné redukci či kompletní obnově ošetřované oblasti používáme frakční CO2 laser značky Candela. Výsledkem je dokonale sjednocená, rozzářená a hebká pleť s výrazným zjemněním všech kožních linií či vrásek, s jednotnou texturou i barevným tónem, a to díky termickému působení laserových paprsků. Tím dojde ke stimulaci kolagenních a elastických vláken, k obnově i novotvorbě kolagenu. Zároveň dojde ke “sloupnutí” svrchních vrstev epidermis a její důkladné obnově s následným vyhlazením kožního reliéfu.

Jak to probíhá?

Celé ošetření trvá asi 30 minut, podle velikosti ošetřované plochy a zvolené oblasti. Ošetření se nazývá “frakční” z toho důvodu, že laserový paprsek nedopadá na pokožku v kontinuální linii, ale v drobných tečkovitých bodech, které na pokožce vytvářejí něco jako rastr či mřížku. Tím dochází k postupnému a rovnoměrnému ošetření celé zvolené oblasti, sjednocení textury pleti, odpaření drobných nerovností.  Vaše oči budeme chránit speciálními brýlemi.

Bolí to?

Asi hodinu před samotným výkonem aplikujeme lokální znecitlivující krém, a to pod průsvitnou folii, čímž se ještě jeho anestetické působení umocní. Díky tomu vše poté probíhající je mnohem příjemnější a komfortní.

Kdy se dostaví efekt?

Konečný výsledek ošetření můžete vidět za několik týdnů, udává se v průměru cca 4-6 týdnů. Ihned po ošetření se často objevuje mírný otok, zarudnutí, můžete cítit lehké pálení či v průběhu dalších dní diskrétní svědění kůže. Během dalších dnů se na pokožce vytvoří drobné stroupky, díky použité technice ošetření budou tyto uspořádány do několika políček. Stroupky se odhojí v průměru za týden, vše záleží na zvolené intenzitě ošetření. Po dobu hojení je vhodné pleť nezatěžovat dekorativní kosmetikou a pečujícímu režimu odlehčit – používat obklady či pleť lehce omývat ideálně převařenou či balenou vodou, aplikovat hydratační krémy lehkého typu, případně hojivé krémy.

V průběhu celého hojení pokožky a ještě ideálně 2 měsíce poté je potřeba vyhýbat se slunečnímu záření, cíleně ošetřenou pokožku slunci nevystavovat a používat ochranné krémy s vysokými UV filtry SPF 50+. I z těchto důvodů je ošetření směřováno do období podzimu až zimy.

Výkon většinou není třeba opakovat, nebo až po delší době (měsíce až roky), nicméně vždy záleží na typu řešené problematiky a vše bude probráno při vstupní konzultaci.

Proceduře předchází

Každému výkonu předchází osobní  konzultace s lékařem zpoplatněná částkou 1500,- Kč, kterou je pak částečně možno odečíst (blíže viz ceník).

Podrobně probereme přání a představy klienta s navržením možného řešení dle všech specifických potřeb, požadavků nebo také limitů. Při konzultaci rádi zodpovíme všechny související dotazy, probereme výhody či nevýhody jednotlivých ošetření a budeme se snažit najít vždy individuálně to nejlepší možné řešení pro každého člověka zvlášť, neb v našich očích je každý z nás jiný, odlišný a v nejlepším slova smyslu jedinečný.

bottom of page