top of page

VYPADÁVÁNÍ VLASŮ

Vypadávání a viditelnější či rychlejší řídnutí vlasů trápí dříve či později téměř každého člověka. Může to být způsobeno mnoha vlivy, mezi nejčastější patří určitá genetická predispozice nebo hormonální nerovnováha, kdy velkou roli hrají pohlavní hormony, nejvíce pak testosteron, kdy je typická řídnoucí pěšinka na temeni, případně ústup čelní vlasové hranice. Hormonálně podmíněný vlasový výpad nastává také např. v období po porodu. Svůj vliv mají také hormony štítné žlázy, dále porucha metabolismu železa, deficit některých minerálů či vitamínů, stresová zátěž nebo déle trvající infekční či chronické onemocnění. Častá je pak také větší tendence padání vlasů v období jaro/podzim. Za normální výpad během jednoho dne se považuje vypadnutí cca 100 vlasů.

Každý vlas prochází růstovým cyklem přes svou fázi růstovou, poté fázi klidovou až k fázi konečné, terminální (tzv. telogen), kdy vypadne a začne se tvořit vlas nový.

 

Pokud se více vlasů najednou ocitne v telogenní (konečné) fázi, může objektivně dojít k výraznějšímu výpadu vlasů a pocitu prořídnutí kštice – tzv. effluvium. Výpad vlasů může být způsoben také imunitními vlivy a může dojít k úplnému výpadu kštice, kdy hovoříme o tzv. difuzní či totální alopecii. Pokud dochází i k výpadu ochlupení na těle či v obličeji, hovoříme o alopecii univerzální.

Pokud se ve kštici tvoří lysá ložiska, jedná se o tzv. ložiskovou alopecii a je třeba bližšího lékařského vyšetření k odlišení alopecie areátní (nejizvící) od alopecie jizvící, která bývá součástí autoimunitních chorob.

Jak tento problém léčíme?

Naše ambulance k řešení řídnutí kštice užívá kryoterapie tekutým dusíkem, terapie biostimulačním světlem Medisol, plazmaterapie i mezoterapie v kombinaci s lokální i systémovou podpůrnou terapií.

Proceduře předchází

Každému výkonu předchází osobní  konzultace s lékařem zpoplatněná částkou 2 200 Kč, kterou je pak částečně možno odečíst (blíže viz ceník).

Podrobně probereme přání a představy klienta s navržením možného řešení dle všech specifických potřeb, požadavků nebo také limitů. Při konzultaci rádi zodpovíme všechny související dotazy, probereme výhody či nevýhody jednotlivých ošetření a budeme se snažit najít vždy individuálně to nejlepší možné řešení pro každého člověka zvlášť, neb v našich očích je každý z nás jiný, odlišný a v nejlepším slova smyslu jedinečný.

bottom of page