top of page

KRYOTERAPIE

V naší ambulanci pracujeme s tekutým dusíkem o teplotě minus 196 st. C, jehož účinky můžeme rozdělit na kryodestrukční a kryostimulační.

Kryodestrukce aneb zničení kožního útvaru je metoda, kterou využíváme například k řešení bradavic, některých typů kožních nádorků či pigmentací.

Kryostimulaci použijeme tehdy, kdy potřebujeme navodit výraznější prokrvení kůže a podkoží. Nejprve totiž dojde díky stažení cévek vlivem působení extremně nízkých teplot tekutého dusíku k odkrvení ošetřené oblasti, a poté kompenzačně naopak k výraznému prokrvení a tím vyživení ošetřené kůže. Tohoto jevu využíváme například k řešení nadměrného vypadávání vlasů.

Jak to probíhá? Bolí to?

Dle délky působení tekutého dusíku, zvolené metody (kryosprej, štětička) a indikace použití dosahujeme postupně mírného začervenání, olupování kůže až vzniku puchýře. Puchýř může být i krvavý, jedná se o normální jev. Subjektivně je ošetření vnímáno jako štípání, pálení, při ošetřování kožních útvarů i jako lokalizovaná bolest, nejvýraznější jsou tyto pocity přímo během ošetření. Určitá míra bolestivosti může přetrvávat také po ošetření a to hlavně po ošetření bradavic na ploskách nohou. Před výkonem nepoužíváme lokální znecitlivění, jedná se jen o mírně bolestivý snesitelný výkon, kterého se nemusíte obávat.

Doba hojení je individuální, dle zvolené intenzity a indikace ošetření a bude probrána při vstupní konzultaci.
Nutnost opakování se liší dle indikace, např. po kryodestrukci doporučujeme kontroly á 3 týdny s opakováním kryalizace dle nálezu, při kryostimulaci doporučujeme sezení opakovat 1x týdně, celkem cca 10-15x a dále dle stavu.

Proceduře předchází

Každému výkonu předchází osobní  konzultace s lékařem zpoplatněná částkou 1500,- Kč, kterou je pak částečně možno odečíst při ošetření provedeném ve stejný den (blíže viz ceník).

Podrobně probereme přání a představy klienta s navržením možného řešení dle všech specifických potřeb, požadavků nebo také limitů. Při konzultaci rádi zodpovíme všechny související dotazy, probereme výhody či nevýhody jednotlivých ošetření a budeme se snažit najít vždy individuálně to nejlepší možné řešení pro každého člověka zvlášť, neb v našich očích je každý z nás jiný, odlišný a v nejlepším slova smyslu jedinečný.

Využívá se na:

Bradavice

Odstranění pigmentace

Vypadávání vlasů

bottom of page