top of page

BRADAVICE

Bradavice jsou jedním z nejčastějších virových onemocnění s vysokou infekciozitou. Nejznámější jsou bradavice plantární, tj. na ploskách nohou, mohou být ale kdekoliv na těle. Dále se často vyskytují ploché bradavice, tzv. verrucae planae, které jsou častější u dětí např. na rukou či v obličeji, zvláštní podskupinou jsou bradavice anogenitální, tzv. condylomata accuminata, která spadají pod sexuálně přenosné choroby (STD).

Oddělenou skupinou jsou “bradavice” seborrhoické, neboli seborrhoické keratózy, které nejsou způsobeny virem, nejsou infekční a jedná se jen o projev stárnutí kůže. Jsou zcela benigní a působí pouze estetický problém.

 

Jak se léčí?

Bradavice v naší ambulanci léčíme dle typu, rozsahu a lokalizace, používáme všechny dostupné metody léčby včetně kryoterapie, laseroterapie (NdYag či CO2 laser), abraze či chirurgické excize.

Proceduře předchází

Každému výkonu předchází osobní  konzultace s lékařem zpoplatněná částkou 1500,- Kč, kterou je pak částečně možno odečíst (blíže viz ceník).

Podrobně probereme přání a představy klienta s navržením možného řešení dle všech specifických potřeb, požadavků nebo také limitů. Při konzultaci rádi zodpovíme všechny související dotazy, probereme výhody či nevýhody jednotlivých ošetření a budeme se snažit najít vždy individuálně to nejlepší možné řešení pro každého člověka zvlášť, neb v našich očích je každý z nás jiný, odlišný a v nejlepším slova smyslu jedinečný.

bottom of page