top of page

MEZOTERAPIE

Mezoterapie je jednou z nejúčinnějších komplexních rejuvenačních metod, která je schopna pomoci s mimickými vráskami i povadlou a mdlou pletí, stejně tak dobře ji lze ale použít k řešení zvýšeného výpadu vlasů či ke stabilizaci pleti při tvorbě akné nebo rosacey.

 

Metoda je založena na implantaci účinných látek do ošetřované oblasti pomocí četných povrchových mikrovpichů (mezi 1.5 – 6mm), které tvoříme tenkými a krátkými jehličkami. Tím zároveň dochází ke zvýšenému prokrvení ošetřené oblasti, k aktivaci metabolismu a přes novotvorbu kolagenu k viditelné regeneraci. Blahodárné směsi, které se takto aplikují a používají, nejčastěji obsahují tekutější formu kyseliny hyaluronové k dosažení hloubkové hydratace, různé léčivé extrakty, stopové prvky, aminokyseliny, vitamíny a podobně. Výsledkem je pak vyživená a viditelně jemnější a hladší pleť.

Jak to probíhá?

Celé ošetření trvá řádově 15 – 30 minut.

Bolí to?

Před samotným výkonem nanášíme na celou ošetřovanou oblast lokální anestetický krém, díky kterému je vše poté probíhající mnohem příjemnější a komfortní. Procedura je tak zvaně invazivní, provádí se tedy již zmíněnými vpichy a vpravováním látek pod povrch kůže.  Po ošetření tedy může dojít k diskrétnímu prosáknutí či mírnému otoku ošetřené oblasti, zarudnutí, nebo při hlubším ošetření ke vzniku drobných hematomků (modřinek). Tyto případné nežádoucí jevy během pár dnů zcela odezní a kompletně se vstřebají. Standardně však lze již druhý den fungovat zcela bez omezení a bez známek proběhlého ošetření.

Ošetření je třeba zpočátku opakovat a to cca 3-4x v individuálních časových odstupech. Výsledek pak můžeme vidět již asi po 3 týdnech, přetrvává individuálně měsíce až roky. Vhodné je preventivní udržování dosaženého stavu aplikací 1x ročně.

Proceduře předchází

Každému výkonu předchází osobní  konzultace s lékařem zpoplatněná částkou 1500,- Kč, kterou je pak částečně možno odečíst (blíže viz ceník).

Podrobně probereme přání a představy klienta s navržením možného řešení dle všech specifických potřeb, požadavků nebo také limitů. Při konzultaci rádi zodpovíme všechny související dotazy, probereme výhody či nevýhody jednotlivých ošetření a budeme se snažit najít vždy individuálně to nejlepší možné řešení pro každého člověka zvlášť, neb v našich očích je každý z nás jiný, odlišný a v nejlepším slova smyslu jedinečný.

bottom of page