top of page
2023-03-24-Portrety-FINAL-0047 (1).jpg
zavinac.png
instagram_.png

TÝM / MUDr. Zuzana Kotlasová

primářka kliniky

"Mým cílem je dopřát každému svému pacientovi adekvátní odbornou péči s dostatečným množstvím společně stráveného času a se zodpovězením všech jeho otázek.

Snažím se, aby se mi práce nestala jen nutnou životní rutinou, ale abych si uchovala tolik potřebnou empatii, nadhled a trpělivost naslouchat a vysvětlovat vše související.

 

Chci, aby se každý můj pacient cítil uvolněně, neostýchal se na nic zeptat a abych mu uměla dodat například hledané sebevědomí a pomoci, týká-li se jeho vzhledu, vzhledu pokožky či pleti.

 

Přeji si, abychom na každou potíž uměli najít řešení, nebo se o to alespoň společně pokusili.

 

Těším se na Vás."

Zuzana Kotlasová je specializovaným lékařem dětské dermatologie a všeobecné dermatovenerologie.

Je absolventkou Všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Po promoci zahájila svoji praxi na Interním oddělení Uherskohradišťské nemocnice a.s., kde zastávala funkci sekudárního lékaře s ambulantní, pohotovostní i lůžkovou péči.

 

Po přesunu do Brna již započala svoji praxi v dermatologickém odvětví, a to v Dětské nemocnici na Kožním oddělení Pediatrické kliniky FN Brno, kde získávala četné zkušenosti s léčbou nejrůznějších kožních onemocnění u dětí včetně závažných genodermatóz (epidermolysis bullosa, ichtyozy aj.) a mnohých dalších chorob. Vzhledem k tomu, že se jedná o jediné pracoviště v České republice, kde se nachází dětské lůžkové kožní oddělení, byla tato praxe stěžejním pilířem a stavebním kamenem pro za několik let následující úspěšné složení odborné specializace z Dětské dermatologie.

 

Paralelně při této praxi pracovala také v několika ambulancích estetických dermatologií, kde získávala postupné zkušenosti s metodami anti-agingové estetické mediciny (laseroterapie, aplikace botulotoxinu, lékařské chemické peelingy, mezoterapie, plazmaterapie atp.).

 

V Praze pak nastoupila na Dermatovenerologickou kliniku 2. LF UK a Nemocnice Na Bulovce, kde se více věnovala dermatologickým potížím nejen dětí, ale hlavně dospělých, včetně venerologických onemocnění a dále se zdokonalovala v miniinvazivních zákrocích typu excizí benigních i maligních kožních útvarů, abrazí, extirpací aj.

Zároveň se po celou dobu podílela na výuce mediků i postgraudálních studentů a přednášela na několika celostátních kongresech. Tato praxe byla zakončena složením specializace z Dermatovenerologie.

 

Zuzana Kotlasová aktuálně pracuje ve všeobecné ambulanci Programu H Plus s.r.o. v Praze a na Klinice preventivní dermatologie, kde se nadále věnuje všeobecné, preventivní i estetické dermatologii.

 

Je autorkou či spoluautorkou odborných publikací v lékařských periodicích.

Je členkou několika odborných dermatologických společností a aktivně se v oboru nadále vzdělává.

 

Je mámou, vášnivou fotografkou, milovníkem dobrého vína a jídla a poetou života.

bottom of page