top of page

APLIKACE BUTULOTIXINU

Jemné vrásky obličeje jsou ve velké míře způsobeny naší mimikou. Jsou zrcadlem našeho cítění, odrazem vnímání, naší spontaneity a prožívání všech životních chvil a života jako takového, jeho vývoje, posunu a změn, kterých jsme součástí. Jsou památkou na naše výhry i pády.

Náš celý obličej je takovou malou kronikou toho, co jsme doposud prožili, s různě velkou individuální dispozicí k tomu, v jak velké míře se tohle všechno do našeho obličeje vpisuje a zračí. Mnohdy pak, ať už jsme se svým životem spokojeni nebo se ocitáme ve fázi, která není z nejlehčích, můžeme být s měrou tohoto “promítání a vpisování” nespokojení.

V dnešní době máme to štěstí, že i tuto osobní nespokojenost, která se může promítat do sníženého sebevědomí, umíme řešit. Aplikace botulotoxinu vrásky nejenom vyřeší, ale navíc působí také preventivně proti vzniku dalších.

Botulotoxin nejčastěji aplikujeme do oblasti čela, kořene nosu (tzv. glabela a vznikající “mračilky”) a na vějířky okolo očí.

Jak to funguje?

Botulotoxin působí neurolyticky, to znamená, že po aplikaci dojde k přechodnému odumření konečné části nervu, který danou oblast inervuje a tím se přeruší kontakt s nervosvalovou ploténkou. Sval v takto ošetřené oblasti se tedy neumí kontrahovat (stáhnout) a díky tomu nevznikají kožní záhyby, linie a vrásky. Nemusíte se však bát, že by Vaše tvář zůstala nehybná. Dnes je již působení a rozsah účinku botulotoxinu po aplikaci dobře znám a po ošetření dochází k vyřazení pouze určité části svalových skupin zodpovědných jen za pohyb pokožky, mimika jako taková zůstává zachována.

Nástup účinku je individuální, plně se dostaví do týdne. Nervosvalové spojení se pak postupně obnoví s tím, jak nervové vlákno opět doroste. Toto trvá různě dlouho, obvykle k tomu dochází cca za 3-6 měsíců.

Účinek botulotoxinu tedy nikdy není trvalý, pokud byste byli z jakéhokoli důvodu po aplikaci nespokojeni, vše se po čase vrátí zpět k normálu.

Pokud potřebujeme řešit zároveň vrásky hlubší, často aplikaci botulotoxinu kombinujeme s dermálními výplněmi.

Botulotoxinem lze také účinně řešit nadměrné pocení, a to převážně v podpaží, ve dlaních a na ploskách.

Bolí to?

Aplikace botulotoxinu není nijak zvlášť bolestivá, provádí se jednotlivými drobnými vpichy velmi tenkou jehlou, vpichy jsou  povrchové. Před ošetřením navíc standardně aplikujeme lokální anestetický krém, který tento lehce dyskomfortní vjem minimalizuje, během ošetření danou oblast navíc chladíme a po vpichu místo stlačujeme k redukci vzniku případných drobných hematomků.

Jak se chovat po aplikaci ?

Po aplikaci botulotoxinu je vhodné se několik hodin vyhnout předklonům a poloze vleže, další 2-3 dny aktivitám, při kterých dochází k přehřívání a pocení, jako je například saunování, intenzivní sport, solarium, stres apod. Ošetřenou oblast není vhodné masírovat, mačkat a stlačovat. Procedura je tak zvaně invazivní, provádí se tedy již zmíněnými vpichy a vpravováním látky pod povrch kůže.  Proto může dojít ke vzniku drobných modřinek v místě vpichu, diskrétním otokům nebo zarudnutí. Tyto případné nežádoucí jevy během pár dnů zcela odezní a kompletně se vstřebají.

Proceduře předchází

Každému výkonu předchází osobní  konzultace s lékařem zpoplatněná částkou 1500,- Kč, kterou je pak částečně možno odečíst (blíže viz ceník).

Podrobně probereme přání a představy klienta s navržením možného řešení dle všech specifických potřeb, požadavků nebo také limitů. Při konzultaci rádi zodpovíme všechny související dotazy, probereme výhody či nevýhody jednotlivých ošetření a budeme se snažit najít vždy individuálně to nejlepší možné řešení pro každého člověka zvlášť, neb v našich očích je každý z nás jiný, odlišný a v nejlepším slova smyslu jedinečný.

CENÍK

bottom of page