top of page

DERMÁLNÍ VÝPLNĚ

Dermální výplně jsou mocnou zbraní estetické dermatologie proti stárnutí pleti, povadlé pleti nebo unavenému výzoru.

Nejčastěji pracujeme s výplněmi, které jsou tvořeny látkami tělu vlastní, jako je kyselina hyaluronová, proto je toto ošetření velmi dobře tolerováno. Dosáhneme tak zcela přirozeného efektu omlazení, hydratace pleti, větší “šťavnatosti” a pružnosti.

Jak to probíhá?

Výkon jako takový trvá jen několik minut. Výplň aplikujeme tenkou jehličkou nebo technikou tzv. kanylování, kdy po mikrovpichu jehličkou otvor nasondujeme kanylkou a z jednoho místa takto ošetříme velkou část obličeje bez nutností dalších a dalších vpichů.

Nástup účinku je okamžitý, efekt je viditelný ihned, nicméně ještě nějakou dobu bude aplikovaná látka postupně pracovat, kyselina hyaluronová na sebe výrazně navazuje vodu a konečný efekt se tak dostaví za 2-4 týdny. Kyselina hyaluronová na sebe navazuje vodu, díky tomu dochází k přirozené hydrataci ošetřené oblasti a tím také zvýraznění efektu ošetření.

Bolí to?

Před samotným výkonem nanášíme na celou ošetřovanou oblast lokální anestetický krém, díky kterému je vše poté probíhající mnohem příjemnější a komfortní.Výkon je téměř bezbolestný, používáme totiž nejčastěji výplně, které přímo obsahují lokální anestetikum.

K čemu jsou výplně vhodné?

Nejčastěji výplněmi řešíme hlubší nosoretní rýhy, vrásky okolo horního rtu nebo hlubší rýhy v oblasti mezi obočím. Často je taky využíváme k celkové rejuvenaci pleti a to zpevněním a pozvednutím kontur obličeje či ústních koutků. V neposlední řadě je možno korigovat tvar rtů, brady nebo třeba vtažené jizvy.

K dosažení ještě lepšího a komplexního efektu lze výkon velmi dobře kombinovat s aplikací butulotoxinu.

Jak se chovat po ošetření?

Několik hodin po ošetření je vhodné omezit mimiku a další dny se vyhýbat aktivitám, při kterých dochází k přehřívání a pocení, jako je například saunování, intenzivní sport, solarium, stres apod. Ošetřenou oblast není vhodné masírovat, mačkat a stlačovat. Procedura je tak zvaně invazivní, provádí se tedy již zmíněnými vpichy a vpravováním látek pod povrch kůže. Proto může dojít ke vzniku drobných modřinek v místě vpichu, diskrétním otokům nebo zarudnutí. Tyto případné nežádoucí jevy během pár dnů zcela odezní a kompletně se vstřebají.

Proceduře předchází

Každému výkonu předchází osobní  konzultace s lékařem zpoplatněná částkou 1500,- Kč, kterou je pak částečně možno odečíst (blíže viz ceník).

Podrobně probereme přání a představy klienta s navržením možného řešení dle všech specifických potřeb, požadavků nebo také limitů. Při konzultaci rádi zodpovíme všechny související dotazy, probereme výhody či nevýhody jednotlivých ošetření a budeme se snažit najít vždy individuálně to nejlepší možné řešení pro každého člověka zvlášť, neb v našich očích je každý z nás jiný, odlišný a v nejlepším slova smyslu jedinečný.

bottom of page