top of page

CHEMICKÝ PEELING

Přirozená schopnost pokožky v obličeji je pravidelná obměna v intervalech okolo 28 dní, kdy se naše pleť kompletně obmění. Peelingem tento proces urychlíme, pomůžeme odstranění nežádoucí pigmentace i celkovému jednotnému vzhledu pleti.

Chemický peeling v rukou lékaře je účinným nástrojem redukce pigmentací, jemných vrásek či vyhlazení textury pleti a její tonizace, má výrazný keratolytický a čistící efekt, čehož se hojně využívá v léčbě akné.

K ošetření se používají různé kyseliny (např. ovocné kyseliny v čele s kyselinou glykolovou, kyselina trichloroctová atp.) nebo jejich směsi, používá se také různých koncentrací dle konkretního problému.

Po aplikaci dochází k chemickému narušení a zničení povrchové vrstvy pokožky, čímž je následně stimulována její obnova.

Jak ošetření probíhá?

 

Vybraná účinná látka je nanesena na pokožku a ponechána k působení po různě dlouhou dobu (dle použité kyseliny, lokalizace či individuální lokální i subjektivní reakce), v této fázi můžete postupně pociťovat narůstající jemné šimrání až mírné pálení, poté se roztok zneutralizuje adekvátním přípravkem a tím dojde ke kompletnímu ukončení proběhlé reakce, dále se tedy již žádných nepříjemných pocitů obávat nemusíte.

Pleť je v této chvíli mírně začervenalá, po ošetření toto začervenání mizí většinou během pár hodin, maximálně do druhého dne. Na pokožku ke zklidnění naneseme hojivý krém. V dalších dnech, maximálně týden, dochází spíše k mikroskopickému (téměř neznatelnému), výjimečně viditelnému olupování ošetřené oblasti, čímž dochází k odstranění staré vrstvy pokožky a mezitím se pod ní tvoří vrstva již zcela nová, obnovená, postupně zbavená předchozích obtíží. Tuto fázi můžete vnímat jako mírně sušší pleť. Rekonvalescence po tomto výkonu se různí dle použité kyseliny a její koncentrace, řádově jde o dny až dva týdny.

Bolí to?

 

Chemický peeling je velmi komfortní a pohodlná metoda, jak vyřešit či zmírnit spoustu kožních potíží bez výraznějších nepříjemných pocitů či delšího hojení.

Musí se procedura opakovat?

 

Chemický peeling je třeba opakovat, ideálně á 3-4 týdny, celkový počet sezení se liší dle indikace, orientačně je vhodné provést alespoň 4 ošetření v cyklu.

K lepšímu výsledku i rychlejšímu hojení je vhodné tuto metodu kombinovat s ošetřením biostimulačním světlem Medisol, většinou se používá červená část světelného spektra, které ruku v ruce působí protizánětlivě a hojivě. Tuto kombinovanou proceduru zde můžete najít pod názvem REDPEEL.

Proceduře předchází

 

Každému výkonu předchází osobní  konzultace s lékařem zpoplatněná částkou 1500,- Kč, kterou je pak částečně možno odečíst (blíže viz ceník).

Podrobně probereme přání a představy klienta s navržením možného řešení dle všech specifických potřeb, požadavků nebo také limitů. Při konzultaci rádi zodpovíme všechny související dotazy, probereme výhody či nevýhody jednotlivých ošetření a budeme se snažit najít vždy individuálně to nejlepší možné řešení pro každého člověka zvlášť, neb v našich očích je každý z nás jiný, odlišný a v nejlepším slova smyslu jedinečný.

bottom of page