top of page

ODSTRANĚNÍ ZNAMÉNEK A KOŽNÍCH ÚTVARŮ

Na naší klinice odstraňujeme všechny nežádoucí projevy kůže, ať už jde o pihy, znaménka, zhoubné či nezhoubné nádory, bradavice a jiné výrůstky.

Všechny zdravotně indikované excize odesíláme k histologickému ověření. Včasně provedená diagnóza, třebaže je někdy nepříznivá, je základem dalšího úspěchu, a mnohdy znamená jen nutnost dalšího pravidelného a podrobnějšího sledování. Někdy pak při pozitivních nálezech je třeba doplnit další náležitosti, které jsme Vám vždy schopni zprostředkovat a Vaši léčbu i nadále ve spolupráci se specializovanými ambulancemi vést.

Pokud se jedná o odstranění kožního projevu pouze z estetické indikace a dermatoskopický i klinický obraz má jasnou biologickou povahu – je benigní (nezhoubný), je možné jej odstranit také laserem či elektrokauterem, bez nutnosti histologického vyšetření.

Některé kožní projevy jako jsou například seborrhoické (stařecké) bradavice či moluska odstraňujeme tzv. abrazí – seškrabem ostrou lžičkou či kyretou, nejčastěji v kombinaci s kryoterapií.

Jak to probíhá? Bolí to?

Z výkonu nemusíte mít obavu, trvá řádově několik minut a provádí se v lokální injekční anestezii, ambulantně. Při silné nesnášenlivosti bolesti lze i před samotným opichem lokálním anestetikem aplikovat znecitlivující krém, který i ten prvotní vpich jehly učiní takřka neznatelným. Dle zvolené metody odstranění a výsledné ranky je tuto možno ponechat buď bez stehů, k druhotnému hojení, či po klasické excizi většinou nakládáme stehy, které o 7-14 dnů později vytáhneme.

Jak se chovat po výkonu?

Po odstranění kožních projevů jakoukoli metodou je vždy vhodné asi na měsíc omezit či zcela vyřadit pobyt na slunci (pro možný vznik nežádoucích pigmentací v místě ranky), saunování, dlouhý pobyt ve vodě i větší fyzickou zátěž, obzvláště pak pokud byl výkon proveden na trupu (hlavně na zádech a v dekoltu je výraznější tendence ke vzniku keloidních jizev), jelikož by mohlo dojít k dehiscenci (roztažení) jizvičky a neuspokojivému kosmetickému efektu.

Proceduře předchází

Každému výkonu předchází osobní  konzultace s lékařem zpoplatněná částkou 1500,- Kč, kterou je pak částečně možno odečíst (blíže viz ceník).

Podrobně probereme přání a představy klienta s navržením možného řešení dle všech specifických potřeb, požadavků nebo také limitů. Při konzultaci rádi zodpovíme všechny související dotazy, probereme výhody či nevýhody jednotlivých ošetření a budeme se snažit najít vždy individuálně to nejlepší možné řešení pro každého člověka zvlášť, neb v našich očích je každý z nás jiný, odlišný a v nejlepším slova smyslu jedinečný.

bottom of page